Blanka Lipińska jest młodą osobą, bo ma 35 lat (1985 ur.), ale już doskonale dała się poznać szerokiej publiczności, jeżeli chodzi o film, czy też książki. Właściwie to bardziej dała się poznać czytelnikom, ponieważ tak naprawdę to ona filmu nie kręciła, tylko inne osoby wzięły na siebie tą odpowiedzialność. Ale, tak. Niewielu autorów książek może pochwalić się tym, że w niecałe trzy lata po debiucie literackim, na rynku pojawia się film nakręcony na podstawie pierwszej części sagi. Mając oczywiście w pamięci to, że dwie kolejne części są już w przygotowaniu. Tak, Blanka Lipińska może powiedzieć, że zrobiła doskonały krok, który zwrócił światła jupiterów w jej stronę. Żeby nie powiedzieć o zyskach z praw autorskich, jakie spływają na konto Lipińskiej. Jej erotyczno – kryminalna saga poruszyła niebo i ziemię. Stała się wielkim zaskoczeniem dla wielu krytyków literackich i dla samych czytelników, którzy nie spodziewali się takiego mocnego uderzenia ze strony debiutantki. A jednak tak się stało i teraz Blanka Lipińska pokazała wszystkim na co ją tak naprawdę stać (https://www.taniaksiazka.pl/autor/blanka-lipinska).

Polsko – sycylijskie związki

Saga “365 dni”, w skład której wchodzi pierwszy tom o takim samym tytule i dwa kolejne – “Ten dzień” i “Kolejne 365 dni” – to opowieść o polsko – sycylijskich związkach, mafijnych działaniach i… wakacjach w bajkowym miejscu.

Bo właściwie to od urlopu wszystko się zaczęło. Laura nie mogła się doczekać, że już za chwilę znajdzie się na Sycylii, gdzie świeci słońce, są piękne plaże i fantastyczne hotele. Razem z chłopakiem i znajomymi poleciała na rajską wyspę, gdzie miała zamiar odpocząć i trochę imprezować. W życiu nie planowała, że padnie ofiarą porwania. Chociaż czy takie rzeczy można planować? A tu nagle okazało się, że Laura znajduje się w łapach sycylijskiej mafii, a jej ojciec chrzestny oznajmia, że ma go pokochać, bo on już ją kocha. Tak, brzmi trochę absurdalnie, ale kiedy czytelnik wejdzie dokładnie w tą książkę, to zrozumie powagę sytuacji i napięcie jakie ona ze sobą niosła.

Po kilku miesiącach, coś co Laurze wydawało się kompletnie absurdalne, teraz jest prawdziwą rzeczywistością. Tak, naprawdę pokochała tego przystojnego, fascynującego, brutalnego człowieka, który złożył jej taką nietypową propozycję. Jakby tego było mało, to jeszcze wzięła z nim ślub i na dodatek jest z nim w ciąży. Tylko, że te same radosne nowiny to nic w obliczu tego, co dalej będzie działo się w kolejnych książkach, które koniecznie trzeba jak najszybciej przeczytać.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com