O kim mowa?

Tytułowa postać to oczywiście Blanka Lipińska, urodzona w lipcu 1985 roku w Puławach kobieta, która w ostatnich latach podbija kobiecy rynek czytelniczy w Polsce, zbierając skrajnie różne opinie.

Absolwentka studium kosmetycznego w rodzinnym mieście – Puławach, jak sama siebie określa “człowiek orkiestra” angażująca się w różnego rodzaju profesje i aktywności. Od terapeutki-hipnotyzerki, przez menadżerkę klubów nocnych w jednym z trójmiejskich miast – Sopocie, aż po promowanie federacji KSW Ring Girls.
W końcu postanowiła również dołączyć do grona pisarzy i, co by o niej nie powiedzieć, sprawiła, że była na ustach wszystkich mediów i czytelników w Polsce, wzbudzając ogromne kontrowersje.

Dorobek pisarski

Blanka Lipińska stworzyła łącznie trzy powieści, części tej samej serii wydane przez dwa  wydawnictwa – Edipresse Polska i Agora. Dwie pierwsze pojawiły się na rynku 2018 roku – “365 dni” oraz “Ten dzień”, a ostatnia w roku 2019 – “Kolejne 365 dni”. Powieść “365 dni”, wkrótce po wydaniu, stała się bestsellerem, sprzedając się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy.

W lutym 2020r. na ekranach kin pojawiła się pierwsza część, która zebrała podzielone opinie – od widzów pozytywne oraz negatywne od krytyków. Teraz, film można zobaczyć, między innymi, na platformie Netflix.

O czym opowiadają jej książki?

“Był pełen sprzeczności. Czuły barbarzyńca – to określenie idealnie do niego pasowało. Niebezpieczny, nieznoszący sprzeciwu, władzy, a jednocześnie opiekuńczy i delikatny. Połączenie tych wszystkich cech przerażało mnie, fascynowało i intrygowało jednocześnie.” To książkowy opis jednego z głównych bohaterów powieści i mówi bardzo wiele o treściach jakie są tam zawarte. Historia wielkiej, niebezpiecznej, przeznaczonej sobie i płomiennej miłości porwanej Laury i szefa sycylijskiej rodziny mafijnej, a może książkowy przykład syndromu sztokholmskiego?  O tym możemy przekonać się jedynie sięgając po tę, zaliczaną do literatury obyczajowej i romansu serię.

Zdobyte nagrody i wyróżnienia

Dwukrotnie nagrodzona – w konkursie Gwiazdy Plejady w 2019 roku, a także Bestsellery Empiku 2019 w kategorii literatura obyczajowa. Autorka w 2018 roku była również nominowana do konkursy Bestsellery Empiku 2018 roku, jednak wtedy jeszcze nie zdobyła najwyższej nagrody.

Oprócz powyższych w 2019 zajęła drugie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających polskich pisarzy oraz została umieszczona w rankingu najbardziej wpływowych Polek tygodnika “Wprost” i rankingu najlepszych kobiecych marek osobistych magazynu “Forbes Women”.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com